Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

DETAJE nga shpërthimi në Vlorë, tritol banesës së 69-vjeçarit, i biri i dënuar në Itali për trafik droge

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të tjera detaje dalin për njërin nga shpërthimet që tronditën Vlorën në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Një shpërthimin me tritol ndodhi rreth orës 03:30 në afërsi të bashkisë së Vlorës në banesën e G.Ç 69 vjeç.

Ndërkohë burime bëjnë me dije se i biri i tij E.Ç është i dënuar për trafik droge në Itali dhe policia po heton në këtë pistë për të bërë të mundur edhe zbardhjen e ngjarjes dhe ndalimin e autorëve.

Sasia e lëndës plasëse është hedhur në portën e banesës së 69-vjeçarit nga Vlora. Ndërsa kamerat e sigurisë kanë regjistruar dy persona që kanë hedhur tritolin dhe më pas janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Në njoftimin e policisë për ngjarjen thuhet se, “Më datë 02.05.2018, rreth orës 03:30, në lagjen “15 Tetori”, pranë portës së banesës së shtetasit G.Ç., 69 vjeç, është vendosur lëndë eksplozive, tritol. Nga shpërthimi nuk ka të dëmtuar, vetëm dëme materiale”.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img