Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

DETAJE nga rrëzimi i avionit në Kelmend, mjeti ra nga mbingarkesa, si tentuan piloti boshnjak dhe pasagjeri që ta ngrenë sërish në fluturim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbuluar nga rrëzimi i avionit në zonën e Kelmendit në Malësinë e Madhe. Avioni dyshohet se është rrëzuar nga mbingarkesa.

Burimet për mediet bëjnë me dije se avioni vinte nga Mali i Zi dhe ka kapacitetin për të mbajtur jo më shumë se 200 kg peshë. Piloti i avionit raportohet se është një boshnjak, kurse pasagjeri nga Plava.

Pas uljes së detyruar të avionit piloti dhe pasagjeri kanë tentuar që ta ngrenë sërish në fluturim por nuk kanë mundur që të realizojnë dot një gjë të tillë. Disa banorë të zonës kanë tentuar të afrohen pranë zonës ku ka rënë avioni dhe më pas kanë lajmëruar policinë.

Lidhur me këtë incident, Ministria e Mbrojtjes ka thënë se mjeti nuk ishte i tyre dhe se nuk kishte dijeni për fluturimin.

Më shumë


spot_img

spot_img