Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Detaje nga plagosja e punonjësit të IMT-së, autorit i kishin shembur banesën, u arrestua menjëherë pas ngjarjes (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

55-vjeçari Ilirjan Gavelli është punonjësi i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit që u plagos me armë zjarri pasditen e sotme në Tiranë.

Policia thotë se autori Qani Muça është prangosur menjëherë pas ngjarjes. Konflikti ka ndodhur pasi IMT i kishte shembur banesën Muçës. Ky i fundit e ka qëlluar me pistoletë punonjësin e IMT-së.

Gavelli ka marrë një plumb në bark dhe është dërguar me urgjencë në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në kryqëzimin mes rrrugëve “Todi Shkurti” dhe “Kristaq Capo”.

Foto nga vendngjarja, banesa e shembur e autorit:

Informacion nga Policia mbi ngjarjen:

Plagosi me armë zjarri një punonjës të I.M.T-së, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.1 kapin dhe shoqërojnë menjëherë autorin e dyshuar.

Policia sekuestron dhe armën e zjarrit pistoletë, e cila dyshohet se është përdorur gjatë kryerjes së krimit.

Më datë 12.08.2022, rreth orës 17:30, në kryqëzimin e rrugës “Todi Shkurti” me rrugën “Kristaq Capo”, shtetasi Q. M., 55 vjeç, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri, punonjësin e i IMT-së, shtetasin I. G., 52 vjeç, i cili sapo kishte përfunduar ekzekutimin e një vendimi.

52 vjecari është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Autori është kapur nga shërbimet e Policisë dhe është shoqëruar në komisariat, së bashku me armën e përdorur gjatë kryerjes së krimit, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img