Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Detaje nga operacionet e RENEA-s në disa qytete, shoqërohen 40 persona, policia sekuestron armë dhe drogë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga operacioni i RENEA-s që u zhvillua mbrëmjen e djeshme në disa qytete të vendit.

Burime nga policia bëjnë me dije se janë shoqëruar rreth 40 persona me precedent penalë, mes tyre edhe Astrit Seferi, autori i plagosjes së katërfishtë në Tiranë në vitin 2017. Seferi është ndaluar nga RENEA në Mamurras.

Mësohet se policia në cilësinë e provës material ka sekuestruar armë, drogë dhe sende të tjera të paligjshme.

Kujtojmë që ky operacion vjen dy ditë pas ekzekutimit tëë Bledar Muçës, i cili u vra në Lushnje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img