Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

DETAJE nga krimi në Prishtinë/ Dalin FOTOT e autorit dhe viktimës, 35 vjeçarja priste që të lindte nesër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Prishtinë, duke tronditur opinionin publik, ku një grua shtatzënë është vrarë nga burri i saj, para ambienteve të jashtme të maternitetit të Prishtinës.

Pak më parë mediet kosovare kanë publikuar edhe fotot e autorit dhe viktimës të ngjarjes tragjike në Kosovë.

Fotoja që shihni më poshtë është Sokol Halili, 31-vjeçari i cili ka qëlluar për vdekje ish-bashkëshorten shtatzënë në hyrje të maternitetit ku ishte shtruar dhe priste që të sillte në jetë fëmijën.

Ndërsa fotoja tjetër është 35 vjeçarja e ndjerë, Hamide Magashi.

Raportohet se ata ishin martuar këtë vit, po së fundmi ishin ndarë dhe kishin probleme me njëri-tjetrin.

“Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e  shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim  sqarimin e plotë të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

Theksojmë se autori i krimit është ende në arrati, ndërsa Policia ka nisur hetimet dhe njëkohësisht kërkimet për të bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e tij.

Ndëkohë një familjar i gruas së ndjerë, Hamide Magashi, ka thënë ajo priste që ditën e nesërme të sillte në jetë fëmijën.

Lexo edhe: Krimi makabër në Prishtinë/ Burri vret gruan shtatzënë para maternitetit, 35 vjeçarja humb jetën bashkë me foshnjën

Lexo edhe: Tronditet Prishtina, burri vret gruan shtatzënë para spitalit të QKUK-së

Më shumë


spot_img

spot_img