Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Detaje nga atentati në Kamëz, eksplozivi u vendos në tokë pranë parakolpit të “BMW X5” (SI SHPËTOI PRONARI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a5668a93c2289de78cdeca16567d55c7

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ekzplozivin e vendosur në një makinë ditën e  djeshme në Kamëz, në pronësi të Gjon Menës.

Bëhet me dije se ekspolizvi është vendosur bë makinën tip “BMW X5”. Mësohet se skzplozivi nuk ishte lidhur me makinën, por ishte vënë në tokë poshtë parakolpit.

Dyshohet se ka qenë më pak se 100 gr lëndë eksplozive, ndërsa çështja është referuar në polici si “vrasje e mbetur në tentativë”.

Momentin që ka shpërthyer makina, pronari i saj Gjon Mena, ka qenë pranë mjetit dhe si pasojë ka marrë lëndime të lehta dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Memna është një person i njohur për uniformat blu. Ai është dënuar në Tiranë për armëmbajte pa leje, ndërsa ka qenë i dënuar në Itali dhe Francë për vjedhje me dhunë dhe armë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img