Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

DETAJE: Grabiten paratë Drejtorisë së Përgjithshme të Transporteve, zbulohet shuma e madhe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Persona të maskuar kanë arritur të grabisin nën kërcënimin e armëve plot 75 milion lekë të vjetra të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor në Shkozet.

albsig

Kanë qenë dy personat e maskuar të cilët kanë ndaluar automjetin e blinduar të një kompanie private sigurie që po transportonte shumën e madhe të parave dhe kanë kërcënuar me armë shoferin dhe shoqëruesin e mjetit.

Grabitja ka ndodhur rreth orës 16:30 në Shkozet, aty ku ndodhet edhe RPSHTRR, e menjëherë autorët janë larguar me një makinë tip “Benz” në drejtim të Shijakut.

Policia e Durrësit pasi ka marrë njoftimin është nisur drejt vendngjarjes si dhe ka ngritur disa postblloqe për të bërë të mundur kapjen e autorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img