Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

DETAJE: Ç’po ndodh këto çaste në Parlamentin e rrethuar nga protestuesit

spot_img

Lajme të ngjashëm

f40568c4d6389117c00eb9e30f2c422e

Vijon pa ndërprerje prej 9 orësh protesta e artistëve, shoqërisë civile dhe qytetarëve përpara Parlamentit, kundër miratimit të ligjit që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar.

Qindra qytetarë qëndrojë përpara ambienteve, teksa deputetët tashmë kanë marrë 15 minuta pushim.

Partia Demokratike e ka shfrytëzuar këtë kohë për të zhvilluar mbledhen e grupti, që po mbahet në një nga sallat e Parlamentit.

Kryeministri Edi Rama vijon të mos jetë ende i pranishëm në këtë seancë. Kujtojmë se Rama ka munguar gajtë gjithë ditës.

Sakaq, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi po merr pjesë në takimin e lamtumirës së ambasadores së BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img