Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

DETAJE/ Atentat në dalje të Lezhës, qëllohet me breshëri automatiku makina e 30-vjeçarit nga Miloti (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në dalje të Lezhës.

Mësohet se persona të paidentifikuar kanë qëlluar drejt një automjeti, tip “Mercedes Benz ML” që drejtohej nga 30-vjeçari Blerim Preçi nga Miloti, i cili shoqërohej nga kushëriri i tij Klisman Preçi. Mësohet se “shënjestra” e atentatit, Blerim Preçi kishte pak ditë që ishte kthyer nga Belgjika.

Si pasojë e të shtënave makina ka dalë nga rruga. Fatmirësisht i riu u ka shpëtuar plumbave, ndërsa në vendgjarje kanë mbërritur forca të shumta policie, të cilat po punojnë për të zbardhur dinamikën e ngjarjes.

Grupi hetimor në vendngjarje po administron çdo provë të dhënë për identifikimin e autorëve, si dhe janë ngritur pika kontrolli e po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img