Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Destinacioni i preferuar i kryeqytetasve, Bashkia shton pikat rekreative në Parkun e liqenit të Farkës (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

0b1564e3eae6b1a2d864e846682b1832

Parku i liqenit të Farkës po kthehet çdo ditë e më shumë në një destinacion të preferuar të kryeqytetasve për të kaluar orët e lira.

Sidomos gjatë situatës së krijuar me koronavirusin, kanë qenë të shumtë qytetarët që i janë drejtuar liqenit të Farkës për të shijuar natyrën dhe për të kaluar ditë orë në ajër të pastër.

Për t’iu mundësuar qytetarëve sa më shumë mundësi argëtimi, Bashkia e Tiranës parashikon që ashtu si në Parkun e Madh të Liqenit Artificial, edhe në Parkun e Liqenit të Farkës të sjellë pika rekreative për të gjitha moshat.

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës po punon që së shpejti në këtë park të madh urban të kemi gati edhe këndin e forcës, duke synuar sa më shumë argëtim, relaks, qetësi, ajër i pastër, pse jo dhe aktivitet fizik.

Sakaq, punonjësit e Bashkisë kanë realizuar dezinfektimin e gjithë Parkut të Liqenit të Farkës për të garantuar sa më shumë siguri për frektuetuesit e tij, edhe në këto ditë të vështira, për shkak të situatës me Covid-19.

Po kështu, APR vijuar punën çdo ditë për pastrimin e terrenit, që nga liqeni, pedonalja, kanalet kulluese, apo hapësirat e gjelbëruara.

Me rikthimin në normalitet, Liqeni i Farkës, parku i dytë urban i Tiranës do të jetë gati për të mikpritur vizitorët e tij.

96853261_687891748450365_7115245618024415232_n.jpg96793292_553478338934843_5430861411351789568_n.jpg96949150_1171246709882817_7372875378689310720_n.jpg96541999_692969471503141_5969078228663402496_n.jpg

Më shumë

spot_img