Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Destinacionet e 2019, prestigjiozja australiane: Shqipëria një nga vendet më të mira për të kaluar verën

spot_img

Lajme të ngjashëm

ee6681c8c3374d2b8377e7b05787e75c

Revista prestigjioze australiane, ‘Who’, ka renditur Shqipërinë si një ndër vendet më të mira për të kaluar pushimet e verës.

Sipas kësaj reviste, Shqipëria mund të mos jetë e njohur si vendet e tjera, por është një ndër vendet më të bukura të jugut të Europës. Revista ‘Who’ tregon se Shqipëria meriton të njihet si një nga destinacionet që nuk duhet humbur për vitin 2019.

Kështu shkruan në artikullin e botuar në revistën australiane ‘Who’, gazetarja e pavarur e udhëtimeve, Amy Mills, e cila ka punuar në gazeta dhe revista në Australi dhe Mbretërinë e Bashkuar për 18 vitet e fundit.

Gazetarja Mills e përshkruan Shqipërinë me peizazhe të jashtëzakonshme malore, plazhe të pastra dhe qytete të fortifikuara pa turma.

Fshati i vogël i Ksamilit, sipas përshkrimit të saj, shtrihet përgjatë bregut jugor shqiptar pranë Sarandës e Korfuzit dhe ka disa nga plazhet më spektakolare të Europës. Gjithashtu, shkruan gazetarja, ka një bollëk të peshkut të freskët dhe ndodhet në një distancë të shkurtër prej dy vendeve të veçanta që ruhen nga trashëgimia e UNESCOS, siç janë Butrinti dhe Gjirokastra.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img