Hapësire reklamuese

Aktualitet

Destinacion bregdeti dhe qytetet turistike, më shumë se 6.000 shqiptarë të Kosovës kaluan sot doganën

Shkruar nga Newsbomb
Destinacion bregdeti dhe qytetet turistike, më shumë se 6.000

Afrimi i verës dhe koha e mirë në Shqipëri ka bërë që këtë fundjavë shqiptarët e Kosovës të nisen drejt bregdetit dhe qyteteve turistike. Dogana e Morinës ka parë sot një fluks të lartë mjetesh.

Policisë Kufitare i është dashur të punojë me procedurë të përshpejtuar që prej orëve të para të ditës, për të shmangur radhët dhe qëndrimet e panevojshme në kufi.

Shtatë sportele janë në funksion të plotë, ndërsa heqja e masave kufizuese të pandemisë që prej 1 majit jo vetëm që ka shmangur vonesat në kontrollet kufitare, por edhe ka rritur fluksin e qytetarëve që kalojnë në të dy anët e kufirit.

Sipas Policisë Kufitare, në orët e para të kësaj të shtune kanë hyrë në Shqipëri më shumë se 3260 automjete me rreth 6100 qytetarë. Bregdeti mbetet më i preferuari, por gjithashtu edhe qytetet e tjera turistike.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese