Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Destinacion bregdeti dhe qytetet turistike, më shumë se 6.000 shqiptarë të Kosovës kaluan sot doganën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Afrimi i verës dhe koha e mirë në Shqipëri ka bërë që këtë fundjavë shqiptarët e Kosovës të nisen drejt bregdetit dhe qyteteve turistike. Dogana e Morinës ka parë sot një fluks të lartë mjetesh.

Policisë Kufitare i është dashur të punojë me procedurë të përshpejtuar që prej orëve të para të ditës, për të shmangur radhët dhe qëndrimet e panevojshme në kufi.

Shtatë sportele janë në funksion të plotë, ndërsa heqja e masave kufizuese të pandemisë që prej 1 majit jo vetëm që ka shmangur vonesat në kontrollet kufitare, por edhe ka rritur fluksin e qytetarëve që kalojnë në të dy anët e kufirit.

Sipas Policisë Kufitare, në orët e para të kësaj të shtune kanë hyrë në Shqipëri më shumë se 3260 automjete me rreth 6100 qytetarë. Bregdeti mbetet më i preferuari, por gjithashtu edhe qytetet e tjera turistike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img