Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Dështon seanca te Krimet e Rënda, Gjermania ende s’ka nisur letërpororsinë për Arbër Cekajn

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dështon seanca te Krimet e Rënda për Arbër Cekajn, i përfshirë në trafikun e 613 kilogramëve kokainë.

Shkak i dështimit të seancës është bërë mosmbërritja e letërporosisë nga Gjermania, ndërsa seanca e radhës do të mbahet në orën 09:00 të 16 shtatorit.

Kujtojmë se në seancën e kaluar, Prokuroria ka kërkuar të gjykohen 3 persona.

Konkretisht për dosjen e 613 kg kokainë do të gjykohet Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku, nën masën e sigurisë ‘arrest me burg’.

Kujtojmë se sasia prej 613 kg kokainë u sekuestrua në fund të shkurtit të vitit 2018 në një magazinë të Arbi Garden në Maminas. Dyshohet se kokaina ishte e lidhur me një rrjet trafiku që nis nga Kolumbia dhe përmes organizatave të krimit shqiptar përfundonte në tregun europian. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img