Dështon seanca e ballafaqimit të biznesmenit me “Bandën” e Shullazit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:31 27-01-2017 Dështon seanca e ballafaqimit të biznesmenit me “Bandën” e Shullazit

Ishte parashikuar të zhvillohej sot seanca nç Gjykatën e Krimeve të Rënda e ballafaqimit të dëshmitarit të mbrojtur me të pandehurit, mes të cilëve edhe Emiljano Shullazi.

Biznesmeni Ylvi Beqja, në cilësinë e bashkëpunëtorit të drejtësisë, do të dëshmonte për shantazhin, gjobëvënien dhe kërcënimet, por avokatët e të pandehurve kanë braktisur sallën duke e cilësuar gjykatën si të njëanshme dhe kanë kërkuar përjashtimin e tyre.

Sipas avokatëve seanca nuk duhej të zhvillohej për shkak se vendimi për mungesë të sigurisë së dëshmitarit është ankimuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkon në ditëlindjen e shokut në Tiranë, 21-vjeçari nga Durrësi i humbur prej tre ditësh
Fotoja e policëve që luanin bilardo e bënë xhiron e rrjetit, reagon ministri Tahiri »
Article Logic
Execution time: 0.013579845428467
array(1) { ["section"]=> string(72) "deshton-seanca-e-ballafaqimit-te-biznesmenit-me-banden-e-shullazit-66858" }