Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dështoi në testin e dopingut, tre sponsorë kryesorë largohen nga Maria Sharapova

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6dda63d9c1eb59d338d603e1c1baf704

Tre nga sponsorët kryesorë të Maria Sharapovës ndërprenë sot marrëdhëniet me yllin rus të tenisit pasi ajo pranoi se kishte dështuar në testin e dopingut gjatë kampionatit australian.

Gjiganti Nike, prodhuesi zviceran i orëve Tag Heuer dhe Kompania gjermane e makinave luksoze Porsche u distancuan menjëherë nga tenistja pesë herë fituese e Grand Slamit. Sharapova njoftoi për dështimin e testit dje në një konferencë shtypi në Los Angeles.

Fjala ishte për testin e substancës pak të njohur meldonium, që u bë një substancë e ndaluar në kodin e Agjencisë Botërore Anti-Doping të këtij viti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img