Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Dëshmoi për çështjen ‘Xhisiela’ në Prokurori, paralajmëron kryebashkiaku i Krujës: Ka prova, do dalin të gjitha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi ka qëndruar për gati 40 minuta në ambientet e prokurorisë së Tiranës ku u pyet në lidhje me hetimet për çështjen Xhisiela.

Artur Bushi akuzohet nga ish-oficeri Emiljano Nuhu se e kishte kërcënuar për të mbyllur dosjen e djalit të deputetit socialist, Rrahman Rraja. 

Sapo doli nga prokuroria Bushi hodhi poshtë akuzat dhe akuzoi ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Ka prova të sinjalit telefonik. Do të dalin të gjithë. Asnjë prej nesh nuk ka qenë pranë komisariatit. Është vazhdë e baltës së hedhur të Saliut ndaj meje dhe jemi mësuar.”

Kujtojmë se Nuhu, në denoncimin e tij, e ka përmendur emrin e Artur Bushit, si një nga personat që kishte qenë në zyrën e Komisariatit të policisë së Fushë Krujës kur ishte kërcënuar për të mbyllur dosjen e djalit të deputetit socialist, Rrahman Rraja. 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img