Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Desada Metaj braktis Opinionin, nis punë si këshilltare e Bashës në selinë e PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

678690d5fcb7f45c7ed7a3ad442b1da7

Gazetarja e njohur e “Opinion”, krahu i djathtë i Blendi Fevziut prej shumë vitesh, do të braktisë emisionin për t’iu futur karrierës politike.

Kështu, mësohet se Desada Metaj do të jetë këshilltare e Lulzim Bashës në selinë blu.

Pas zërave që po qarkullojne prej ditësh, burime të besueshme konfirmojnë këtë lëvizje për newsbomb.al.

Në fakt për selinë blu kjo nuk është një lëvizje surprizë pasi Metaj gjithnjë është lakuar si “këshilltarja underground” e kryedemokratit, por mesa duket tashmë gjithçka do të zyrtarizohet dhe gazetarja do mund të shfaqet publikisht hapur.

Mbetet për t’u pare se çfarë do të ndryshojë në PR-in e Bashës tani që gazetarja do të jetë edhe “de juro” në krah të tij.

Basha në ekipin e tij, përgjithësisht ka zgjedhur si bashkëpunëtorë të ngushtë emra që vijnë nga rradhët e gazetarisë siç është edhe Elona Meço, shefja e zyrës së shtypit në PD. /Newsbomb.al

Më shumë

spot_img