Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Dervishaj dhe Spahiu në Peshkopi: Po punojnë disa makineri, kushtet e motit të ashpra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj dhe Deputeti Përparim Spahiu kanë inspektuar ndërhyrjen në aksin Maqëllarë -Peshkopi ku u kanë kërkuar shoferëve të bëjnë kujdes pasi kushtet e motit janë të ashpëra.

 “Pas një problematike aksi eshte i kalueshem. Aktualisht janë duke punuar disa makineri por kushtet e motit janë shumë të ashpra në këtë segment.

Nuk ka makina të bllokuara. Problem është era e fortë që kthen borën e pastuar në rrugë. Drejtuesit e mjeteve duhet të kenë kujdes dhe mos lëvizin pa zinxhirë në këtë pjesë të rrugës. Jemi në gadishmëri për t’ju përgjigjur çdo problematikë në akset kombëtare”,-është shprehur Dervishaj. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img