Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dërgonin njerëz me dokumenta të falsifikuara në BE, Gjykata vendos masën “arrest me burg”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c6accb370b8e4ca08c10b844b005319b

Gjykata ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 5 persona të cilët akuzohen se kanë dërguar me dokumenta fallse në vendet e BE-së, SHBA dhe Australi, persona të interesuar për tu larguar nga Shqipëria. 

Prokuroria kishte nisur një hetim në Janar të 2015, në bazë të materialit të referuar nga ana e Policisë së Shtetit dhe në bazë të hetimeve proaktive, u arrit që të faktohej veprimtaria kriminale dhe arrestimi në flagrancë pak ditë më parë i  këtyre shtetasve:

1. Bajram Xhaja, i datëlindjes 1957,

2. Kujtim Emiri, i datëlindjes 1956,

3. Xhelil Alla, i datëlindjes 1972

4. Sofije Pepaj, e datëlindjes 1965

5. Mihal Gjoka, i datëlindjes 1959

Personat e sipërpërmendur dyshohet se kanë konsumuar elementët e veprës penale “Trafikim të personave të rritur”.

Lexo edhe:

Goditet grupi kriminal, dërgonin njerëz me dokumenta të falsifikuara në BE

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img