Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dërgimi i ushqimeve për pacientet me COVID, Manastirliu: Mjet komunikimi, të gjitha spitalet ofrojnë ushqim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

735d39b559b4b551be3305586e9e60a1

Ministrja e Shëndetëisë Ogerta Manatirliu së bashku me kryeministrin Edi Rama kanë folur për Progresin në Shëndetësi.

Manastirliu është pyetur nga gazetarët nëse spitalet kanë ushqime dhe nëse po, përse familjarët dërgojnë ushqime në spitalet Covid.

Manastirliu është shprehur se të gjithë spitalet ofrojnë ushqime, por që këtë e kanë lejuar stafet e spitaleve, si një mënyrë që të afërmit të qëndrojnë pranë familjarëve të tyre.

“Jetojmë në një vend që kemi në histori, kemi parë shembuj plotë. Zonja dhe bashkëpuntorët janë në burg. Të gjitha spitalet ofrojnë ushqimin. Dikush ofrohen nga katerin nëpërmjet  një kontrate, sic është dhe “Shefqet Ndroqi”, ka dhe nga ata që e bëjnë në stafet e tyre. Përsa i përket Shefqet Ndroqit, ka qenë një vendimarrje e vet strukturave për të lejuar një kanal të komunikimit edhe në aspekte të ushqimit apo edhe të ndërresave.

Në spital ti trajtohesh me djeta kalorike. Është vendosur që nga mjekët që edhe për shkak të pandemisë, pasi  ka krijuar një lloj gjendje jo të mirë emocionale, fakti që nuk takojnë familjarët, ka qenë një mënyrë për ti qëndruar afër nëpërmjet sjelljes së ushqimeve, por kjo sepse nuk ka ushqime, por se ka qenë një kërkesë e familjarëve. Çfarë ka ndodhur na ka bërë ne që të reflektojmë për të bërë një sistem të kontrollit segmentar në të gjitha hallkat,” tha Manastirliu ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img