Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Derbi Tirana-Partizani, tifozët në grupe drejtohen për në stadiumin “Selman Stërmasi”

Lajme të ngjashëm

Në orën 18:30 do të nis drebi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Kjo ndeshje ka tërhequr vëmendje të madhe të tifozerisë shqiptare, për faktin se do jetë përcaktuese në objektivat e dy klubeve.

Ndërkohë, tifozët e Tiranës janë mbledhur së bashku për t’u nisur në grup drejt stadiumit “Selman Stërmasi”, aty ku do luhet ndeshja.

Partizani kërkon fitoren sot për të mbajtur gjallë ëndrrën për titull, ndërsa Tirana shpreson një vend për në Kupat e Europës. 

{mp4}39485{/mp4}

Më shumë