Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Derbi Partizani-Tirana, në “Qemal Stafa” shfaqen grafite ofenduese dhe homofobike

Lajme të ngjashëm

Tifozët e Partizanit kanë bërë provokimin e parë karshi tifozëve të Tiranës. Ata janë futur në tribunën ku do të qëndrojnë tifozët e Tiranës në stadiumin “Qemal Stafa” dhe kanë shkruar: “Gay Sector” dhe disa emërime të tjera ofenduese si byt*q**.

Përpos garës mes tifozëve që çdo derbi duhet të përmbajë, të tilla grafite ofenduese dhe homofobike janë të papranueshme dhe aq më tepër që shkruhen në muret e stadiumit kombëtar të shqiptarëve.

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës do të nis në orën 18:00.


Më shumë