Hapësire reklamuese

Sporti

Derbi Partizani-Tirana, në “Qemal Stafa” shfaqen grafite ofenduese dhe homofobike

Shkruar nga Newsbomb

Tifozët e Partizanit kanë bërë provokimin e parë karshi tifozëve të Tiranës. Ata janë futur në tribunën ku do të qëndrojnë tifozët e Tiranës në stadiumin “Qemal Stafa” dhe kanë shkruar: “Gay Sector” dhe disa emërime të tjera ofenduese si byt*q**.

Përpos garës mes tifozëve që çdo derbi duhet të përmbajë, të tilla grafite ofenduese dhe homofobike janë të papranueshme dhe aq më tepër që shkruhen në muret e stadiumit kombëtar të shqiptarëve.

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës do të nis në orën 18:00.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese