Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

DERBI I KRYEQYTETIT/ Tirana “vishet” bardheblu, penalltia e Limaj “fundos” Partizanin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tirana është “mbretëresha” e derbit të parë ndaj Partizanit për këtë sezon. Bardheblutë arritën një fitore të çmuar me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit, falë penalltisë së Vesel Limajt në minutën e 53-të të pjesës së parë, pasi arbitri u konsultua me VAR.

Ka qenë një ndeshje  eluftuar nga minuta e parë deri në minutën e fundit, ku nuk munguan edhe përplasjet mes futbollistëve. Tirana e mbylli me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të Najdovskit, por diferenca numerike zgjati vetëm 1 minutë, e pamjaftueshme për Partizanin që të përfitonte.

Me këtë fitore Tirana ngjitet në vendin e parë me 14 pikë, ndërsa Partizani ende nuk e ka gjetur fitoren e parë në kampionat pas 6 ndeshjesh, me të kuqtë që kanë hyrë në një krizë të thellë, pasi kanë arritur të grumbullojnë vetëm 4 pikë.