Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Deputetja shqiptare kërcënon politikanin serb: Idiot, nëse kundërshton ushtrinë, të pret i njejti fat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b065b417821f7f4bc01605869803875

Deputetja e LDK-së, Alma Lama ka kërcënuar kryetarin e Listës Srpska, Aleskandar Jablanovic, pas kundërshtimit të këtij të fundit për themelimin e ushtrisë së Kosovës.

“Duke votuar për Ushtrinë e Kosovës do të pështynim në varrin e çdo ushtari e polici të vrarë e të plagosur në Kosovë”, ishin fjalët e Jablanovic që kanë acaruar deputeten.

“Ky vërtetë është idiot. Ushtarët serbe kanë qenë pushtues në Kosovë, dhe si të tillë kanë marrë përgjigjen e merituar nga populli shqiptar i Kosovës. Ushtria do krijohet dhe nëse ndonjë ushtar tjetër nuk ka zënë mend, mund ta presë fati i njejtë. Kosova është SHTET i pavarur”, shkruan Lama.

Më shumë

spot_img
spot_img