Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deputetja më s*ksi në Kosovë mbetet jashtë Kuvendit, pas zgjedhjeve kërkon… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50fa99d967a44ae051724543199ad36f

Duda Balje, e cila njihej si deputetja më e bukur e Kuvendit të Kosovës, nuk ka mundur që të sigurojë votat e mjaftueshme për t’u futur sërish në parlament.

Partia e saj Unioni Social Demokratik (SDU) nuk arriti të sigurojë votat për tu bërë pjesë e Kuvendit.

Lidhur me këtë çështje, Duda Balje ka parashtruar ankesë në PZAP dhe ka deklaruar se të njëjtën do ta dërgojë edhe në Gjykatë Supreme dhe në Kushtetuese.

Ajo ka kërkuar që të numërohen edhe njëherë votat.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img