Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Deputetja e PS-së kërkon shfuqizimin e Alban Alimemës dhe disa neneve të Vettingut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vasilika Hysi, deputete e PS në Kuvendin e Shqipërisë dhe njëkohësisht Kryetare e Komisionit të çështjeve Ligjore, ka kërkuar shfuqizimin e disa neneve të vetingut. Në kuadër të kësaj kërkese Gjykata Kushtetuese ka marrë në shqyrtim këtë çështje.

Krahas shfuqizimit të këtyre neneve ajo ka kërkuar edhe delegjitimimin e Alban Alimemës, që është përfaqësues i Unionit të Gjyqtarëve. Por Kushtetuesja e ka hedhur poshtë këtë kërkesë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img