Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Deputetja e PD jep një lajm shumë të keq nga Londra

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu mori pjesë në aktivitetin e organizuar nga partia e Tereza May në Londër, me temë “Mbi gjithëpërfshirjen dhe ndërtimin e një qeverie, e një shteti që punon për të gjithë”.

Në përfundim të takimit ajo ka shprehur edhe shqetësimin e saj për temat që janë diskutuar rreth Shqipërisë. Kadiu jep “lajmin e keq” duke thënë se Partia Konservatore e Mbretërisë së Bashkuar, e Kryeministres Tereza May ka shprehur shqetësimin drejtuar qeverisë shqiptare, e cila ka treguar se nuk po bën asgjë për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Sipas Kadiut, në të gjitha bashkëbisedimet që ka zhvilluar me përfaqësues të kësaj partie, shqetësimi kryesor ka qenë pikërisht mungesa e angazhimit serioz të qeverisë për të luftuar krimin, lidhjet e saj me eksponentë kriminalë si dhe kanabizimi i vendit.

Më shumë


spot_img

spot_img