Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Deputetja e PD: Elona Gjebrea të tregojë pse ka udhëtuar me makinën e Habilajve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, përmes një deklarate për media nga selia blu ka akuzuar ish ministren e Brendshme Elona Gjebrea se ka udhëtuar disa herë drejt Greqisë me makinën e trafikantëve të drogës Habilaj.

Çupi kërkoi nga Gjebrea të sqarojë përse ka udhëtuar privatisht pa përdorur makinën dhe shoferin e saj, dhe nëse është takuar me Habilajt.

“Elona Gjebrea ka udhëtuar më shumë se njëherë me makinë ne drogës së Habilajve. Ndaj ajo duhet të sqarojë publikisht, pse udhëtoi privatisht për në Greqi. Pse nuk udhëtoi me makinë dhe shoferin e saj? Pse nuk udhëtoi me makinën e saj private. Duhet të përgjigjet nëse është takuar me Habilajt, nëse po, për çfarë? Cilët drejtues të lartë të shtetit ka informuar?”, deklaroi Çupi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img