Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Deputetja e opozitës thirrje studentëve dhe qytetarëve nga Kuvendi: Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e opozitës Orjola Pampuri ka bërë thirrje nga Kuvendi studentëve dhe qytetarëve që ta vaksinohen.

Ajo është shprehur se opozita ka qenë gjithmonë pro vaksinimit, por që ka qenë mazhoranca ajo që ka shkaktuar konfuzion tek qytetarët pasi nuk kanë qenë transparentë për vaksinat.

“U përmend këtu se është arritur tamponi të behet në kohë rekord. Ne nuk e bëm në shtet se vinte shumë vonë. Në listën e barnave të ribursueshëm nuk vendosët holluesit e gjakut. Por vendosën ata që nuk cënonin buxhetin tuaj.

Këta këtë detyrë i kanë vënë vetës sa më shumë abuzojnë aq më shumë sulmojnë. Keni thënë se ne jemi kundër vaksinimit, jo zotërinj vaksinohuni të dashur student, vaksinohuni, vaksinohuni sepse vaksinimi mbrohen jetën. Ne kemi qenë pro vaksinimit. Konfuzuionin e krijuat ju dhe pa dhënë asnjë detaj, nuk pam asnjë kryeministrin të shkonte të merrte vaksina, siç ndodhi këtu te ne” tha Pamburi ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img