Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deputetja demokrate zmbraps protestuesit, po qëllonin institucionet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d23ce1b3190c7f993653c99eb87f91e3

Në protestën e organizuar sot nga Partia Demokratike ka pasur momente kur turma ka gjuatur me gurë dhe sende të tjera në drejtim të institucioneve shtetërore, duke dëmtuar fasadat, por edhe zyrat në brendësi.

Megjithatë, deputetë të pranishëm në protestë janë munduar të kontrollojnë protestuesit dhe t’u bëjnë thirrje atyre që të mos dhunojnë godinat e institucioneve.

Një prej tyre ishte deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e cila siç shihet në këtë foto është përpjekur të zmbraps protestuesit për të evituar ndonjë përshkallëzim të dhunës në protestë. Edhe deputeti Gent Strazimiri ka vepruar në të njejtën mënyrë si kolegia e tij. 

Lexo edhe:

Dhëndri i Berishës komenton në profilin e Veliajt, kundër gjobës së Bashkisë 

Vajza e deputetit të PS: Protesta e sotme duhet përshëndetur

Kjo është gjyshja ‘rebele’ që dogji posterin e Edi Ramës

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img