Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Deputeti voton KUNDËR Xhaçkës: Edi Rama do ta trysnojë që të firmosë marrëveshjen e…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Parlamenti votoi sot ministrat e rinj pas disa ndryshimeve në kabinetin e qeverisë Rama.

Olta Xhaçka, nga posti i ministres së Mbrojtjes u emërua ministre e Jashtme, ndërsa Kuvendi e votoi me 94 pro, 4 kundër dhe 1 astenim.

Ndër votat kundër ishte edhe ajo e deputetit opozitar Kujtim Gjuzi. Ai e argumentoi refuzimin e emërimit të ministres me arsyen se është vendosur në atë post “për ta trysnuar Edi Rama që të firmosë marrëveshjen e detit me Greqinë”.

“Deklarimi im i votës kundër është se Edi Rama ka vendosur ministre të Jashtme një person që ishte në marrëdhënie shumë të mira me SHBA dhe Nato.

Ministrja e ka votën kundër se vjen në një moment që grekët duan të marrin zonën ekskluzove atje ku del nafta. Dhe Edi Rama në këtë moment do të trysnojë ministren e re për të firmosur çështjet e detit”, deklaroi Gjuzi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img