Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Deputeti socialist thirrje Ilir Metës: Nëse i ke bërë 419 kërkesa SHISH për nënshtetësitë, të kërkoj falje publikisht

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7f0e12e40a736ebaa21413722a169203

Deputeti socialist Alket Hyseni, i ka bërë thirrje presidentit Ilir Meta që të tregoi nëse ka bërë vërtet 419 kërkesa për informacion ndaj SHISH dhe institucioneve të tjera përgjegjëse, për dhënien e 419 nënshtetësive të veçanta.

Hyseni është shprehur mbrëmjen e djeshme se nëse presidenti e ka bërë këtë, ai do t’i kërkojë falje publikisht.

“Do t’i kërkoj Metës publikisht falje nëse rezulton se ai ka bërë paraprakisht 419 kërkesa ndaj shërbimit informativ Shtetëror, atij të ushtrisë, policisë prokurorisë gjykatës. Do ti kërkoj ndjesë publikisht nëse e ka bërë kë edhe pse ligjërisht nuk i takon atij. Le të jetë e pisët por je e qelbur sepse smë vjen mirë që presidenti i vendit tim e ka katandisur vendin në këtë pikë. Unë e bëra sfidën time. Nëse i ka bërë kërkesa paraprake do ti kërkoj falje publike”, u shpreh deputeti në RepolitiX.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img