Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deputeti socialist i Elbasanit refuzon kandidimin, nuk pranoi vendin që Rama i dha në listë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a62a3ebcf9f4895cce4e772622c95096

Një tjetër emër i rëndësishëm i Partisë Socialiste nuk do të kandidojë për deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Burime bëjne me dije se deputeti i Elbasanit Musa Ulqini nuk ka pranuar vendin që kryeministri Rama i dha në lsitën e Elbasanit, ndaj do të tërhiqet nga kandidimi.

Ditën e sotme Rama njoftoi edhe largimin e Eglantina Gjermenit, e cila nuk do të kandidojë në listat e PS.

Gjatë javës që lamë pas largimin nga politika e kanë njoftuar edhe disa figura të tjera të rëndësishme si Vasilika Hysi, Besnik Bare dhe Sadri Vorpsi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img