Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deputeti nuk pranon të marrë fjalën në parlament: Respektoni radhën, nuk mund të flas para kolegëve (Hysi i mbyll mikrofonin)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7c410d0d76d6a9b9eb03f2b98b25ea91

Një debat jo i zakontë ka ndodhur ditën e sotme në Parlamentin e Shqipërisë mes drejtueses së seancës plenare Vasilika Hysi dhe deputetit Erion Piciri.

Hysi i dha fjalën deputetit, por ai insistoi se nuk ishte radha e tij për të folur por e kolegut Kostaq Papa, duke iu referuar listës që i ishte vënë në dispozicion.

“Fjala i takon zotit Kostaq Papa, të ruajmë radhitjen”, tha Piciri, ndërsa Hysi u shpreh se të gjithë deputetët jashtë grupeve parlamentare janë të barabartë dhe kjo ishte arsyeja që radha i kaloi atij.

Sërish Piciri ka insistuar që fjala t’i kalonte Kostaq Papës dhe më pas atij, por Vasilika Hysi nuk e ka zgjatur debatin, duke i mbyllur mikrofonin deputetit dhe duke ia dhënë fjalën Korab Litës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img