Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Deputeti KËRCËNON Ramën: Jemi përballë diçkaje të frikshme, do t’ja vëmë gardhin te thana

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ditën e sotme ishte i ftuar në emisionin “Kjo Javë”, në News 24.

Bylykbashi foli për çështjet më të rëndësishme poltike në vend, dhe vendosi theksin te reforma zgjedhore.

Deputeti u shpreh se situata e deritanishme me zgjedhjet në Shqipëri mund të konsiderohet e frikshme, ndëra shtoi se se ka ardhur koha që edhe Shqipëria të përqafojë votimin elektronik, si e vetmja mundësi për të shmangur shit-blerjen e votes.

“Pa ndrequr standardet Edi Rama do vazhdojë të blejë vota, por do t’ja vëmë gardhin tek thana. Me reformën e re zgjedhore Edi Rama nuk do ketë hapësirë për të vjedhur më. Procesin zgjedhor e kriminalizoi Rama, jemi përballë diçkaje të frikshme. Rama organizon bandat kriminale për të mbledhur vota. Është thelbësisht e rëndë të themi të drejtën. Me këtë lloj indeksi që kemi në për zgjedhjet s’ka BE që të hapë negociatat”– u shpreh deputeti demokrat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img