Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Deputeti i vetëm shqiptar në Serbi, presidenti Meta uron Shaip Kamberin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shaip Kamberi është zgjedhur deputet në Kuvendin e Serbisë, pas herës së pestë të mbajtjes së zgjedhjeve në Tërnoc. Lista Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka siguruar 698 vota, gjë që ia mundëson Shaip Kamberit të hyjë në parlament dhe të jetë deputeti i vetëm nga Lugina.

Presidenti Ilir Meta menjëherë pas njoftimit të rezultateve, ka uruar Kamberin për rizgjedhjen si ligjvënës në Parlamentin e Serbisë.

albsig

“Urime Shaip Kamberit për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë. Besimplotë se do të jetë një zë i fuqishëm dhe përfaqësues në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës”, shkruan Meta dhe ndan një foto të Shaip Kamberit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img