Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
32 °
Mar
30 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Deputeti i vetëm i Luginës në Parlamentin e Serbisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shaip Kamberi është zgjedhur deputet në Kuvendin e Serbisë, pas herës së pestë të mbajtjes së zgjedhjeve në Tërnoc. Lista Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka siguruar 698 vota, gjë që ia mundëson Shaip Kamberit të hyjë në parlament dhe të jetë deputeti i vetëm nga Lugina.

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Ragmi Mustafi, deklaroi se Kamberi ka siguruar votat për tu bërë pjesë e Parlamentit në Beograd. Tetë vota ka marrë SPS, 1 SNS dhe dy vota Alternativa për Ndryshim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img