Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deputeti i PS reagon pas shpalljes “non-grata” të Berishës: Të bashkuar kundër korrupsionit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PS, Ervin Bushati i cili nuk do të jetë më pjesë e Kuvendit në shtator 2021, ka reaguar lidhur me lajmin e papritur sot, ku u njoftua shpallja “non-grata” e Berishës në SHBA.

Ai përshëndet vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit teksa shprehet i vendosur se PS është bashkë në një linjë me SHBA për të luftuar korrupsionin në Shqipëri.

Lidhur kjo me arsyen që dha DASH për shpalljen “non-grata” të Berishës, si i përfshirë në korrupsion dhe veprime që cënojnë demokracinë në vend.

Screenshot 5 22

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img