Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Deputeti i PS nuk votoi për Arta Markun, shpjegon arsyen: Ja ç’më bëri Monika Kryemadhi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot u votua në Kuvend zgjedhja e kryeprokurorit të përgjithshëm të përkoshëm. 69 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim! Kështu u shpërndanë votat në Kuvend duke ngjallur debat edhe për rrjedhje votash mes socialistësh.

5 deputetë të PS nuk kanë votuar për Arta Markun dhe një prej tyre ishte deputeti Musa Ulqini. Ulqini ka sqaruar menjëherë  arsyen pse nuk mundi të votonte. Sipas tij kartoni i tij është hedhur tutje nga Monika Kryemadhi.

“Nuk munda të votoja sepse Monika Kryemadhi më hodhi tutje kartonin”, ka sqaruar Ulqini për Report Tv.

Më shumë
spot_img
spot_img