Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Deputeti i PD shpërthen keq ndaj Oerd Bylykbashit: Djali i mamit komisionere e PS! Kopila mos më bëni dëngla se ua gjej babanë biologjik! (E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d288fe7f361e821269db55b3b50e2a3c

Shpërthen keq deputeti Myslym Murrizi ndaj ish-kolegut të tij Oerd Bylykbashi i cili e ka cilësuar Murrizin si “deputet plasmasi”.

Murrizi e quan Bylykbashin një “plehrë, ordiner” që sipas tij nuk e voton as familja e vet, ndërsa thotë se ëma e Bylykbashit ka qenë komisionere e PS deri në vitin 2000.

“Ti o Bylyku i Bashës je një pleher dhe ordiner që nuk të voton as familja jote ligjore.

Ndaj o Bylyku i Bashës kur ta çosh ndërmend të më quash deputet i plasmasit duhet ta mendosh mirë se ti i bie të jesh nje manikin prej gome që as je, as ke qenë kurrë dhe as nuk do të jesh ndonjëhere në jeten tënde DEPUTET. Kopilat komunist nuk guxojne të më bejnë dengla se jua gjej babanë biologjik”, shkruan ndër të tjera, tejet i revoltuar Murrizi.

REAGIMI I PLOTË I MURRIZIT:

DY FJALE PER OERD-BYLYKUN E BASHES DHE DJALIN E MAMIT, KOMISIONERE TE PS

Ti o Bylyku i Bashes je nje amalgam spiuno komunistesh

Je nje vemje qe kurre nuk te ka vleresuar askush nga qytetaret DURRESAK me vote.

Ti o bylyku i bashes me gjithe felliqesirat qe rrethoni ,urdheroni ,mashtroni e komandoni bashen , me ligjin qe deputetet te votohen nga QYTETARET, nuk uleni dot ne karriket e parlamentit sa te jeni gjalle.

Kur kam qene une deputet o bylyku i bashes ti ke qene refugjat ne vitet 1997-2001 nen “ kujdestarine” e mamit

E gjithe familja jote o bylykyt kane qene komisionere te p s sh deri ne vitin 2000

Ti o bylyku i bashes je nje felliqesire politike qe ke mashtruar PD dhe DEMOKRATET ne çdo komision qe te kane caktuar padrinot

Ti o bylyku i bashes je bere deputet si trastambajtes prej vititit 2007 i Berishes dhe ke ardhur ne parlament ne vitin 2013 nga ky ligj bastard

Ti o bylyku i bashes “ fale” ne tavoline reformen teritoriale

Ti o bylyk pa integritet fale me dashje reformen ne drejtesi

Ti o bylyku i bashes degjenerove siç je vete reformen zgjedhore

Ty o bylyk i bashes te emeroi basha kryetare te pd Durres ne vitin 2016 dhe nuk guxove te hapesh nje dite te vetme zyren derisa ja dorezove PD Durres ish nenkryetarit te pdr

Ti o bylyku i bashes je nje pleher dhe ordinere qe nuk te voton as familja jote ligjore

Ndaj o bylyku i bashes kur ta çosh ndermend te me quash deputet i plasmasit duhet ta mendosh mire se ti i bie te jesh nje manikin prej gome qe as je, as ke qene kurre dhe as nuk do te jesh ndonjehere ne jeten tende DEPUTET

Kopilat komunist nuk guxojne te me bejne dengla se jua gjej babane biologjik

Ti dhe ndonje birbo i pdr qe kaniduan ne Tirane per kryetar bashkie dhe nuk moren dot as votat e familjes mos me detyroni tu degjeneroj publikisht dhe balle per balle po keni kellqe

Me “ udheheqesa” si surrati juaj, PD rri dhe 20 vjet ne opozite

Ndaj ftillohu se nuk kam pjerdh per padrinot tuaj e jo me per ju butake te tredhur

Ne ne MYZEQE kemi nje shprehje o bylyku i bashes qe themi: RRON SHQIPONJA MAJE MALIT , rron dhe miza ne byth te kalit

Por edhe kjo ne fakt nuk te shkon, se ti jeton ne b…te gomarit

Kaq sa per fillim!!

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img