Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Deputeti i PD: Fondi i Sigurimeve Shëndetësore është në kolaps financiar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka denoncuar faktin e mbylljes së sistemit dixhital të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore si dhe kolapsin e tij financiar. 

‘Sipas informacioneve që kemi, defiçiti financiar i Fondit ndërkaq ka arritur në rreth 30 milionë dollarë. Më 2005-sën Qeveria Berisha e gjeti atë Fond në defiçit 10M $, shumë të cilën e injektoi menjëherë nga buxheti. Ndërkaq sot situata është shumë herë më e rëndë’, shkruan deputeti Shehu. 

 

 

Më shumë

spot_img