Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
0kmh
75 %
Die
12 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Deputeti i PD flet për oligarkët në emision, Zheji e pyet për emrat: Kush janë këta?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Artur Zheji i ka kërkuar deputetit të opozitës, Oerd Bylykbashi që të bëjë publike emrat e oligarkëve, teksa të dy ishin të ftuar në një panel mbrëmjen e sotme. Bylykbashi përmendi disa herë oligarkët, duke bërë që Zheji ta pyeste për emrat.

“Të gjithë me radhë. E vërteta në këtë vend është; Edi Rama ka ngritur një sistem grabitqar qeverisje dhe ka kaluar te niveli i grabitjes së korrupsionit të fshehur. Por kjo është grabitje në ditë për diell. Është kryeministri i që i vendos këta si pupacë”, u përgjigj ai, duke mos dhënë emra.

Bylykbashi: Edi Rama është e keqja e këtij vendi. Është e të rinjve që ikin, e atyre që punojnë.

Zheji: Po nuk është vetëm Rama. Ka ushtri, bashkëpunëtore. Berisha i liston, me emer dhe mbiemer.

Bylykbashi: Në momentin kur Rama nuk firmos për ato që merr mbrapsht nga ata oligarkët.

Zheji: Kush janë këta?

Bylykbashi: Të gjithë me radhë. E vërteta në këtë vend është; Edi Rama ka ngritur një sistem grabitqar qeverisje dhe ka kaluar te niveli i grabitjes së korrupsionit të fshehur. Por kjo është grabitje në ditë për diell. Është kryeministri i që i vendos këta si pupacë.

Balliu: Se mendoj se Berisha është i vetëm në Luftën e tij. Sali Berisha është Sali Berisha. Gjatë debatit që ka qenë në PD, është diskutuar ai dhe idetë e tij. Që të ndalohen inceneratorët duhet të ikin Rama jo këta pupacët. Ai i Veronës që i dha idenë Velijat u arrestua, ky jo. Këtu mbetet për t’u diskutuar drama. Krimet që bën kjo qeveri dhe duhet të jepet dhe alternativa. PD po punon për të dhënë alternativa, diçka ndryshe. Qoftë për korrupsionin, për bujqësinë.

Zheji: Shumë letërsi, retorikë e bukur. Por përplasja politikë është ajo që i largon shqiptarët dhe jo Berisha apo Rama.

Më shumë
spot_img
spot_img