Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Deputeti i PD Edi Paloka paraqitet në GJKKO

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edi Paloka, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD është paraqitur ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme GJKKO, për procesin gjyqësor me Ardian Çelën.

Përplasja mes Palokës dhe Çelës nisën për zgjedhjet e 25 prill të 2021. Paloka kishte hedhur akuza ndaj Çelës që ishte drejtues politik i PS në Durrës duke thënë se ai ka blerë vota për Partinë Socialiste në qytetin bregdetar.

Sipas demokratit maxhoranca përdori metodën e punësimeve fiktive me kontrata 2-mujore për të siguruar vota.

Më shumë
spot_img
spot_img