Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Deputeti i opozitës: Kam një vit që nuk e pranoj rrogën, hyra në parlament për të thënë që politika bëhet edhe ndryshe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f7a3223f50fe6cf4ab5a26cc387d38ba

Deputeti i opozitës Erion Piciri, i dalë nga listat ePD ka deklaruar se prej një viti nuk e merr rrogën si deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Ai tha në Report Tv se është future në parlament për të thënë që politika bëhet edhe ndryshe.

“Nuk pranoj gati prej një viti rrogën. Nëse do i fusja lekët në xhep do fillonin spekulimet. Unë hyra në  parlament për të komunikuar për të thënë që politika bëhet edhe ndryshe”, tha Piciri.

Për sa i përket zgjedhjeve të 25 prillit, ai u shpreh se nuk do të kandidojë, por do të bëjë fushatë kundër partive të mëdha.

“Po shoh qe po krijohen parti thuajse çdo ditë. Nëse  bashkohen të gjithë dhe të kenë kandidatin e tyre kryeministror kanë mundësi të kenë një shans. Partitë e vogla kështu siç janë të thërrmuara nuk kanë për të arritur asgjë.  Do jem pjesë e fushatës elektorale, është projekt individual kundër një estabilishmenti të krijuar”, u shpreh deputeti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img