Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deputeti i kërkon Ruçit që të shtyhet afati për kartat e identitetit, i përgjigjet kreu Kuvendit: Do të gjendet…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38aa3fabd7a2faef0723002538b3ed3b

Me nisjen e seancës plenare deputeti Kristaq Papa ka kërkuar që Kuvendi të nxjerrë një akt normativ që të shtyjë vlefshmërinë e kartave të deputetëve.

Ai është shprehur se shumica e popullsisë është pa karta identiteti dhe s’do të kenë mundësinë të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

‘Të nxjerrin akt normativ për kartat e identiteti. Një projektligj për vlefshmërinë e kartave të identiteti. Shumica e popullsisë është pa karta identiteti. Ndërhyni që qeveria të sjellë një akt normativ për vlefshmërinë e kartave.’ tha Papa.

Ndërsa kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi tha se po punohet për t’u gjetur një konsensus, pasi kjo është një kërkesë nga subjektet e shumta politike.

‘Nuk është shqetësimi i juaji ky është shqetësimi i fundit që ju keni. Ky shqetësim ka një propozim nga opozita dhe shumë subjekte politike dhe nga KQZ dhe nga presidenti, do të gjendet një konsensus  me grupet e interesit dhe do të konsiderohet.’ tha Ruçi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img