Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Deputeti i bën kërkesën e çuditshme Ruçit: Na duhet specialist në fushën e mendjes

Lajme të ngjashëm

Edhe pse ka gati 16 orë që po vazhdojnë punimet e seancës maratonë në Kuvendin e Shqipërisë, nuk mund të mungojnë batutat.

Pas një fjalimi të mbushur me tone të ashpra dhe akuza të forta të deputetit rishtar të PD-së Ervin Salianji, fjalën e ka marrë deputeti i PS-së Besnik Bare.

Fjalën tij në parlament Bare e ka nisur më një kërkesë të veçantë dhe deri diku të çuditshme, duke thënë se duhet të dërgohet dikush për spacializim në fushën e mendjes pëer gjendjen në të cilën është katandisur Opozita.

“Nuk e di nëse do të jetë në konpetencat e kryetarit të Kuvendit që të dërgojë ndokënd për një specializim në fushën e mendjes. Tek dëgjoj Opozitën ndjej një keqardhrje të madhe pasi ka një shkëputje të madhe nga vlerësimi i qytetarëve dhe ai i 4 vetëve”, u shpreh Bare. 


Më shumë