Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Deputeti gjerman tha se shkëpusin marrëdhënien me PD, Sali Berisha i përgjigjet: Keqardhje se jemi parti simotra! Të hapi arkivat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti kristiandemokrat në Parlamentin Gjerman, Gunther Krichbaum është shprehur dje se demokratët duhet të bëjnë një zgjedhje të mençur, pasi nëse kthehen te e djeshmja, atëherë nuk do të kenë më mbështetjen e Gjermanisë.

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur sot nga gazetarët për këtë deklaratë. Ai ka thënë se komenti i tij ishte veçse një keqardhje që një parti simotër bënte deklaratë të tillë.

albsig

spring

“Komenti im është keqardhje që një deputet i Bundestagut, i CDU-së, i lejon vetes dhe mendon se mund të ndërhyjë në një proces te lirë, te një parti simotër. Aq më tepër kur e bën bazuar në një vendim të faktuar universalisht se është marrë nga lobimi i Xhorxh Soros dhe Edi Ramës.

Ftoj zotin Braun dhe të ndërmarrë një hetim në arkivat e shtetit të tij, për të faktuar atë shpifje të mafias së Xhorxh Soros unë do ta vlerësoja një gjë të tillë”, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë për mediat nga selia blu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img