Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Deputetët socialistë votojnë pro menaxhimit të Butrintit nga fondacioni privat, miratohet me 75 vota marrëveshja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është miratuar seancën e sotme në Parlament projektligji për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim.

Projektligji për “miratimin e marrëveshjes për administrimin e nënzonave të trashëgimisë kulturore dhe peizazhit kulturor, pjesë e Parkut Kombëtar të Butrintit, ndërmjet Ministrisë sëKulturës dhe Fondacionit për Menaxhimin e Butrintit” është miratuar me 75 vota pro.

Lexo edhe:

Më shumë
spot_img
spot_img