Deputetët shqiptarë kapërcejnë ndasitë e kufijve dhe të politikës në Bruksel (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 19:44 20-11-2017 Deputetët shqiptarë kapërcejnë ndasitë e kufijve dhe të politikës në Bruksel (FOTO)

Shpesh herë jemi mësuar që deputetët shqiptarë kur kapërcejnë kufirin, kalojnë edhe ndasitë politike që i mbrojnë me forcë brenda vendit gjatë aktualitetit të përditshëm politik.

Por këte herë politikanët shqiptarë ka shkuar më tej, ata janë bërë bashkë me kolegët e tyre nga Kosova dhe Maqedonia.

Kanë qenë pikërisht Glauk Kujofcka deputet i Vetëvendosjes, Blerta Deliu deputete e PDK, Taulant Balla dhe Evis Kushi deputetë të PS, Edmond Spaho deputet i PD dhe Artan Grubi deputet i BDI në Maqedoni.

Të pestë këta deputetë kanë përfaqësuar 3 vende të ndryshme, por për një moment të vetëm ata janë ndjerë vetëm shqiptarë të gjithë.

Foto: 

Screenshot_22.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta takon Zaev: Marrëdhëniet e mira ndër-etnike, të rëndësishme jo vetëm për Maqedoninë
Takimi i dy zv.kryeministrave, zbulohet fokusi i mbledhjes së përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.013070106506348
array(1) { ["section"]=> string(88) "deputetet-shqiptare-kapercejne-ndasite-e-kufijve-dhe-te-politikes-ne-bruksel-foto-100273" }